top of page
ücretsiz gözlük bakım onarım.jpg

Çetin Optik Şubelerinde Gözlük Bakım ve Onarım Hizmeti ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bütün vatandaşlarımızın gözlük sorunlarına yardımcı olmak için elimizden geleni yıllardır büyük bir özveri ile yapmaktayız.

Sizin de gözlüğünüzde bir sorun var ise çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Gözlüklerinizin Uzun ömürlü Olabilmesi İçin;

* Gözlüğünüzü kullanmadığınız zamanlarda, çizilme, sıkışma, darbe sonucu oluşabilecek çatlamalara ve kırılmalara karşı, kılıfında muhafaza edin.

*Aşırı terleme ve cilt salgısının yoğun olduğu dönemlerde camları sık sık ılık su ile yıkayarak temiz tutun

*Lütfen kullanım kılavuzu kurallarına uyunuz. Aksi takdirde ürününüzün kullanım ömrünü azalmasına ve garanti dışı kalmasına sebep olacaktır. Gözlük camlarınızın garantisinden faydalanabilmek için lütfen ürünün faturası, garanti belgesi ve zarfları ile birlikte gözlükçünüze başvurunuz.

*Göz sağlığınız için yılda en az bir kez doktor kontrolünden geçmenizi tavsiye ederiz

*Gözlüğünüzü çıkarmayı ve takmayı iki elinizle ve saplarından tutarak yapınız

*Çizilmelerini önlemek için gözlüğünüzü, camları sert bir yüzeye temas edecek şekilde ters koymayın. Sapları aşağı gelecek şekilde düz koyun.

* Gözlüğünüzün camlarının çizilmesini önlemek için önce ilik su ile yıkayarak tozdan arındırın, daha sonra yumuşak, temiz bir bezle silin. Asla peçete ile veya kıyafetleriniz üzerinde silmeyin.

*Gözlük camlarınızı kolonya, alkol, aseton, kuvvetli deterjan ve diğer kimyasallar ile asla temizlemeyin.

* Gözlüğünüzle denize girmekten sakının.

* Gözlüğünüzde organik cam takılı ise; yazın otomobil camı önü, radyatör vb. Isı kaynaklarına maruz kalacak şekilde bırakmayın

* Gözlüğünüzü özel koruyucu gözlük kullanmayı gerektiren kaynak, atölye ve kimya laboratuvar çalışmalarında kullanmayın.

bottom of page